Pytania

Żadna religia nie mówi prawdy. Religia z definicji kłamie i ma za zadanie manipulować i unieszczęśliwiać ludzi. Religie tworzą ludzie, a to jest pewny przepis na porażkę. Religia każe wykonywać pewne czynności, pod groźbą kary. Sprawia, że ludzie boją się… albo uznają, że nie ma sensu się starać, bo zasłużenie na życie wieczne jest zbyt trudne. Prawdę mówi Bóg w swoim Słowie. Bóg posłał swojego Syna, który obnażał obłudę uczonych w Piśmie, a oni w obawie o zyski z religii, zamordowali Chrystusa. Religia zabiła posłańca Boga w postaci Jezusa, a także wielu proroków przed nim. Bóg daje wolność, radość i życie wieczne w Jezusie Chrystusie.

Powodów jest naprawdę mnóstwo. Pierwszym i głównym jest grzech. Bóg karci tych, którzy postępują wbrew Jego woli. Świat, to nie raj, więc cierpienie jest czymś zupełnie normalnym, również po to, żebyśmy oczekiwali na życie wieczne z Bogiem, gdzie bólu, ani łez, ani mozołu nie będzie. Bóg smaga każdego, również tych, którzy Go kochają, ponieważ chce mieć w swoim królestwie ludzi wypróbowanych i oddanych. Oprócz tego, dotyka nas cierpienie, które nie zostało zesłane przez Boga, ale jest wynikiem naszej głupoty, czy ignorancji. Cierpieniem dotyka również przeciwnik Boga, dlatego, że nas nienawidzi, bo zostaliśmy stworzeni na obraz Boga i przypominamy mu Go. Niemniej, ziemia, to poligon, na którym jesteśmy doświadczani przez Boga, czy nadajemy się do Jego królestwa. Raj będzie trwał wieczność, a to dość sporo, więc Bóg naprawdę chce mieć pewność, że nie wpuści tam czegoś nieczystego.

Duchowni są tylko ludźmi, takimi jak każdy z nas. Każdy człowiek ma do wyboru dobro, albo komfort. Niestety duchowni, tak jak każdy, mogą zmęczyć się walką o dobro, kiedy nie widać rezultatów. Niestety na nich ciąży odpowiedzialność za moralność ludzi, dlatego tym trudniej jest im żyć z tym obciążeniem i ostatecznie wybrać życie komfortowe, bez zmartwień. Jednak kiedy jeszcze są na polu bitwy o dobro, mogą, jak każdy wybrać, czy chcą walczyć swoimi siłami, czy z pomocą Jezusa. Naturalnie z Jezusem jest znacznie łatwiej zwyciężać i wytrwać trudny czas, jednak jako ludzie, mamy swoją dumę i chcemy pokazać swoją własną siłę, a to jest krok w stronę porażki. Na szczęście istnieją duchowni, którzy polegają na Jezusie i zwyciężają.

Pewnego dnia Bóg udowodni swoje istnienie, kiedy przyjdzie Jezus Chrystus w chwale i w mocy. Niestety, wtedy już będzie za późno. Żeby być zbawionym, trzeba uwierzyć zanim Jezus powróci. Jednak każdy kto naprawdę szuka Boga, znajdzie Go bez wątpienia. Najlepszym sposobem, żeby dowiedzieć się, czy Bóg istnieje, to zapytać Go o to. Można przeczytać Biblię i sprawdzić, czy jest tam zapisana prawda, czy Jezus chociaż raz się pomylił, w swoich często bardzo odważnych wypowiedziach. Zawsze też można porozmawiać z tymi, którzy twierdzą, że Boga znają i zapytać skąd ta pewność.

© 2021 MARLENA I DANIEL DĄBROWSCY